Úvěr


Pokud se rozhodneme, že si vezmeme úvěr, ideální je vzít si ho u některé z bankovních institucí. Úvěr od banky se v každém případě vyplatí více než úvěr od nebankovních společností. Výhodou bankovních úvěrů jsou mnohem nižší poplatky a úroky a tím pádem také roční procentní sazba nákladů. Ta bývá u nebankovních institucí extrémně vysoká, a tak je vždy třeba se na ni předem zeptat. Bankovní úvěry u nás poskytuje velká většina bankovních institucí. Patří mezi ně Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB, GE Money Bank a mnoho dalších. Naopak např. Fio banka klasický úvěr nenabízí, ale její klienti mají možnost sjednat si na svém bankovním účtu kontokorent. Výhodou bankovních úvěrů oproti nebankovním je kromě nižších poplatků, úroků a RPSN také mnohem vyšší maximální suma, kterou si můžete půjčit. Zatímco u rychlých SMS půjček si můžete půjčit maximálně kolem 10 000 Kč, u banky je možné si vzít úvěr i ve výši několika milionů. S tím ale samozřejmě souvisejí také mnohem přísnější podmínky – zatímco nebankovní společnosti půjčují téměř každému žadateli o úvěr, banky půjčují jen těm žadatelům, u kterých se dá předpokládat, že nebudou mít se splácením půjčky problémy. Obvykle je tedy třeba u bankovního úvěru doložit potvrzení od příjmu od zaměstnavatele atd. Navíc žadatel o úvěr nesmí být v registru dlužníků nebo mít nesplacený předchozí úvěr u banky.

Finská SMS půjčka je zaměřena především na nízké obnosy. Home Credit půjčka se zaručuje kvalitou a poctivostí za kterou stojí silná společnost.

Nebankovní úvěry

Druhou možností pro ty, co potřebují půjčit peníze, jsou nebankovní úvěry. Společností, které u nás poskytují tento typ půjček je v posledních letech čím dál více a je po nich velká poptávka, což souvisí i s tím, že mnoho lidí je zadlužených a tak nemají šanci získat úvěr od banky. Stejně tak jsou tyto nebankovní instituce výhodné pro nezaměstnané nebo lidi s nízkými příjmy, pro které je to mnohdy jediná možnost jak úvěr dostat. Nebankovní úvěry však mají jednu velkou nevýhodu a tou jsou velmi vysoké poplatky a úroky. Souvisí to mimo jiné s tím, že tyto firmy půjčují i lidem s nízkými příjmy nebo záznamy v registru dlužníků, a  podstupují tak mnohem vyšší riziko, že tito lidé svoje půjčky nebudou řádně splácet. Další nevýhodou nebankovních úvěrů je to, že jsou poskytovány pouze v nižších částkách, u rychlých SMS půjček to bývá maximálně kolem 10 000 Kč a pokud si takovou půjčku berete poprvé, tak bývá někdy maximum třeba jen 1000 Kč. Mínusem u nebankovních úvěrů je také velmi krátká doba splatnosti – u každého poskytovatele je trochu jiná, ale vždy je mnohem kratší než u úvěrů, které nabízejí banky.

Servis24 přihlášení na účet je možné provést i na tabletu.

Úvěry přes SMS zprávy

Úvěry přes SMS zprávy, neboli finské půjčky, jsou v posledních letech čím dál oblíbenější a využívá je čím dál větší množství lidí nejen u nás, ale i v ostatních zemích světa. Společností, které nabízejí tyto půjčky neustále přibývá a zájemci o půjčku tak mají na výběr z mnoha možností.

Úvěr od České spořitelny

Česká spořitelna je největší a nejtradičnější českou bankovní institucí a tak se na ni s žádostí o úvěr obrací velké množství lidí. Česká spořitelna má ve svém portfoliu velké množství úvěrových produktů – od běžných úvěrů, přes konsolidaci půjček až po kreditní karty. Základní tři úvěry nabízí Česká spořitelna pod názvy Půjčka, Spotřebitelský úvěr a Úvěr od Buřinky. Základní úvěr od České spořitelny – Půjčka, je poskytován ve výši 20 000 až 600 000 Kč a splátky tohoto úvěru si můžete rozložit až na dobu sedmi let. Výhodou je mimo jiné pevná úroková sazba a možnost pojištění pro případ, že byste úvěr nemohli splácet. Žádost o tento úvěr si můžete podat na kterékoli pobočce České spořitelny, na bezplatné telefonické lince 800 207 207, on-line na webových stránkách spořitelny a stávající klienti této banky si žádost mohou podat přímo ve svém internetovém bankovnictví.

Spotřebitelský úvěr České spořitelny je na rozdíl od výše zmíněné půjčky účelový, takže je třeba oznámit, na co peníze použijete. Minimální výše spotřebitelského úvěru je stanovena na 100 000 Kč a  maximální hranice není nijak omezena, záleží vždy na konkrétních požadavcích klienta a na jeho schopnosti tento úvěr splácet. Peníze ze spotřebitelského úvěru je možné čerpat buď jednorázově nebo postupně a doba splácení může být až 10 let. Stávajícím klientům České spořitelny stačí k vyřízení tohoto úvěru pouze jejich občanský průkaz a doložení účelu půjčky, ostatní zájemci musí předložit ještě potvrzení o svých příjmech nebo daňové přiznání. Pokud potřebujete půjčit peníze na koupi nového bydlení nebo na jeho rekonstrukci, pak je pro vás určený Úvěr od Buřinky. Jeho výhodou jsou nízké měsíční splátky a také pevná úroková sazba 6,85 %. Pokud vám stačí částka do 300 000 Kč, nepotřebujete k úvěru podpis manželky či manžela a až do 800 000 Kč se tento úvěr poskytuje bez zástavy nemovitosti. Samozřejmostí je i možnost sjednat si k úvěru pojištění schopnosti splácet.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!